מערכת ניהול פרויקטים - למה אתם חייבים אותה?

גם מנהלים זקוקים היום לכלים טכנולוגיים כדי לבצע את עבודתם בצורה היעילה ביותר. לרשותם של מנהלי פרויקטים מכל מיני סוגים עומדת היום מערכת ניהול פרויקטים אשר תורמת תרומה משמעותית לעבודה יעילה ומוצלחת של כל מנהל פרויקט.

פרויקט נדל"ן, הנדסה או בנייה, שימור, הקמת תשתיות, הקמת מחלקה, פרויקט בחברת הייטק, לכל פרויקט יש המון משימות.

את הפרויקט מנהל בדרך כלל מנהל פרויקטים שזוהי ההגדרה שלו.

אבל מנהל פרויקטים הוא רק בן אדם וריבוי משימות הוא לא דבר טוב מבחינת פרויקט, במיוחד כשמדובר בעומס רב על אדם אחד ולכן לעזרתו של מנהל פרויקטים משווקת מערכת MAXPRO-  מערכת ניהול פרויקטים, מבית MAXWEB, אשר ביכולתה לייעל לכל פרויקט מכל ההיבטים, הן הארגוני והן הכלכלי.

כל פרויקט והמשימות שלו – מערכת ניהול פרויקטים

כל פרויקט בקנה מידה שדורש מנהל פרויקט הוא פרויקט שיש בו הרבה מאוד משימות ולא רק הן. יש גם לוחות זמנים לביצוע המשימות הללו, חלוקת תפקידים בין אנשי מפתח ועובדים בפרויקט. יש שלבים בהקמת הפרויקט ובהתקדמות שלו, יש דוחו"ת שיש להגיש מעת לעת, רכישות מחויבות הפרויקט, ניהול מו"מ מול בעלי מקצוע, קבלת החלטות, היערכות חדשה, ישיבות, שינויים ועוד. כל אלה "נופלים" אין ספק על ראשו של מנהל הפרויקטים שעד כמה שהוא יהיה משכיל ומוכשר, עדיין אם מדובר בפרויקט מאוד גדול הוא בטוח זקוק לסיוע שתוכל לספק לו מערכת ניהול פרויקטים. כך הוא יוכל לצלוח את הפרויקט הזה בשלום.

מערכת ניהול פרויקטים – החוקים של המקצוע

מערכת ניהול פרויקטים בעצם מגישה לכם הצעה נכונה, הגיונית ומשתלמת מבחינה כלכלית לביצוע הפרויקט. אם למשל מדובר בהקמת תשתית של הנחת קווי מים, אז מערכת לניהול פרויקטים, תחשב כמה עובדי עפר צריך לצורך החפירות, הנחת הקווים, כמה זמן זה ייקח, כמה חומרי גלם צריך, כמה הם צריכים לעלות ואיך אפשר אולי ליעל את כל ההוצאה הזו.

בנוסף, מערכת לניהול פרויקטים תפגיש אתכם עם נקודות עימות בפרויקט, תציע לכם לפגוש אנשי מקצוע אחרים, חתימה על חוזים חדשים, ניהול ישיבות, ושינוי תוכניות שאולי יוביל לחיסכון ניכר בתקציב. גם תוכנה לניהול תקציב תעזור במקרה זה.

מערכת ניהול פרויקטים היא הגורם הבכיר, המפקח והחכם בכל פרויקט.

מערכת ניהול פרויקטים – זה משתלם או לא?

מערכת ניהול פרויקטים בנויה על מתודות, תיאוריות ושיטות עבודה, ניהול זמן, ארגון, ניהול תקציב וכו'. גם אם אתה מנהל פרויקט אבל אתה לא בקיא בכל הדפוסים הללו, ואולי יש לך איזו נטייה להיסחף (מרוב התלהבות) בכל פרויקט שאתה מנהל, מערכת ניהול פרויקטים תוכל לשים את ההדגשים הנכונים לבצע את סדרי העדיפויות ההגיוניים והנכונים ולגרום לכך שהפרויקט ינוהל בצורה נכונה הן מבחינת ביצוע ולוחות זמנים והן מבחינת התקציב שלו.

מערכת ניהול פרויקטים היא יד ימינו של כל מנהל פרויקט.

ראו גם: אפליקציה לניהול תקציב >>

מערכת ניהול פרויקטים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

שאלות?
מלאו פרטים ליצירת קשר