ניטור שפכים – אתגר סביבתי וטכנולוגי

שפכים ביתיים ושפכי תעשייה מהווים אתגר כפול – הן כדי להגדיל את השבת המים לצורכי חקלאות ותעשיה מצד אחד והן כדי למנוע נזקים סביבתיים מצטברים כתוצאה מטיפול לא נאות וחריגה מדרישות החוק והרגולציה.

תאגידי מים והתעשייה מחויבים בתקנות המסדירות את אופן טיפול במי שופכין, השבתם לשימוש חוזר, טיפול במכוני טיהור, רמות חומרים מזהמים ואופן טיפול בתקלות הקשורות למערכת הטיפול בשפכים אלה.

האתגר המרכזי בתחום אחריות זה הוא כמובן ניטור שפכים – מערכת הבודקת את תאימות מי השפכים לדרישות התקנות. גופים פרטיים וציבוריים העוסקים בניטור שפכים, מחויבים לתחזק מערכות דגימות, ניהולן, ביצוע אנליזה ורישום כלל הפעילות הכרוכה בכך.

מדובר במערכת מורכבת האוספת מידע שמגיע ממקורות שונים – בדיקות ניטור שפכים בשטח, בדיקות מעבדה, חיישנים שונים וכמובן מערכות הבקרה של מערכת ההולכה וסינון השפכים.

איסוף נתונים אלה הוא קריטי הן לתאגידי מים והן לגופי תעשיה עקב איסור הזרמת חומרים אסורים והצורך לקבל אישורים לפעילות הזרמת שפכים מטעם המדינה.

בנוסף, מערכת ניטור שפכים מסייעת לשמור על איכות הטיפול בשפכים, במכוני טיהור שונים כך שתישמר איכות המים המושבים.

דיווח מעודכן ומתוזמן – מהותי למערכת ניטור שפכים

מערכת ניטור שפכים מאפשרת הסדרה של הזרמת שפכים תעשייתיים וציבוריים כך שלא ייגרם נזק הן לסביבה, לציבור והן למערכות הטיפול בשפכים.

היכולת לזהות חריגות או תקלות במערכת, באמצעות ניטור השפכים, ולדווח על כך מידית לצורך המשך טיפול וקבלת אישורי פעולה, חייבים להיות מגובים במערכת מידע המשלבת את היכולת לרכז נתונים ממספר רב של מקורות, יחד עם ממשק אחיד וברור המאפשר דיווח לצורך תחזוקה וטיפול.

 

הפעלת מערכת מידע לצורך ניטור שפכים, מאפשרת טיפול משולב בכל רמות ניטור השפכים – הן ברמה השוטפת, באמצעות ריכוז נתונים ומידע וכן באמצעות מתן כלים לאחזקה ובקרה שוטפים של המערכות.

ניטור שפכים – רתימת מערכות מידע לעמידה בתוכנית ניטור השפכים ותקנות רשות המים

ניהול מערכת ניטור שפכים היא ביסודו של דבר ממשק אחיד המאפשר לרכז ולסנכרן את כל הפעילויות ואת כל המידע הקשורות לפעילויות הניטור.

כך, מאפשרת מערכת ניהול ניטור שפכים:

  • ריכוז מידע תחזוקתי אודות מערכת השפכים וכן מערכת הניטור – באמצעות איסוף נתונים ממערכות בקרה, דיווח ו-SCADA
  • ריכוז ותיעוד כל הדיווחים והמסמכים הרלוונטיים – בדיקות וביקורות בשטח, אירועי תחזוקה ותקלות, דוחות מעבדה, דגימות ועוד.
  • אפשרות לניהול מספר אתרים בו-זמנית וריכוזם בממשק יחיד
  • מערכת שליטה ובקרה הפועלת ברציפות ומאפשרת הצגת נתונים מעודכנים בכל עת, מכל מקום, על גבי טלפון, מחשב או טאבלט
  • מתן אפשרות לדיווחים תקופתיים מרוכזים לגבי ביצוע פעילות שוטפת, פעולות אחזקה וכן כל הנתונים הרלוונטיים לפעילות ניטור השפכים.מערכת המידע המשולבת של MAXPRO המותאמת לשיטות העבודה ודרישות הגופים הפועלים בתחום המים כגון תאגידי מים ציבוריים וחברות תעשייתיות, מציעה מערכת מידע המאפשרת ניהול ותחזוקה של מערכת ניטור שפכים. שילוב יכולות בקרה, רישום ודיווח כלל הפעילויות, בשילוב יכולת ניהול היבטים תחזוקתיים ותקציביים הופכים את מערכת הניהול של MAXWEB לכלי עבודה למקצוענים בתחום. הזמינו הדגמה עוד היום כדי לראות כיצד המערכת שלנו יכולה לסייע לכם לטפל ביעילות במשימות ניטור השפכים שלכם.

ניטור שפכים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

שאלות?
מלאו פרטים ליצירת קשר